76845-(711

Zastosowanie Srebra Koloidalnego Argentum200 ®

Prawdziwe Srebro Koloidalne Argentum200 ® posiada potwierdzoną badaniami zawartość czystego srebra koloidalnego. Oczyszcza i pielęgnuję skórę, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia pozostawiając skórę czystą i zmatowioną. Reguluje wydzielanie sebum oraz wspomaga walkę z trądzikiem.

Dzięki zawartości nanosrebra wykazuje silne właściwości odkażające oraz dezynfekujące. Regularne stosowanie Srebra Koloidalnego Argentum200 ® pomaga utrzymać cerę w idealnym stanie oraz pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia i delikatnego zmatowienia skóry.

Właściwości chemiczne i fizyczne Srebra Koloidalnego Argentum200 ®

Ag size

Srebro Koloidalne Argentum200 ® to wodny koloid nanocząsteczek srebra o wymiarach 5 -15 nm, występujących pod postacią niejonowych drobin metalu.

Nanocząsteczki srebra są niewrażliwe chemicznie i całkowicie odporne na niszczący wpływ promieniowania UV oraz strącenie i utratę swoich właściwości pod wpływem działania anionów.

W innych produktach, wytwarzanych w wyniku rozpuszczenia soli srebra, aniony strącają kationy srebra, co przekłada się na niską siłę działania tychże produktów.

Srebro Koloidalne Argentum200® z powodu małych wymiarów nanocząteczek cechuje się wysoką zdolnością do penetracji błon i ścian komórkowych, przewyższającą wielokrotnie srebro jonowe.

Dzięki temu skutecznie unieszkodliwia drobnoustroje. Argentum200 ® to srebro koloidalne o optymalnej wielkości cząsteczek oraz zagwarantowanej zawartości srebra.

Powyższe właściwości poświadczono profesjonalnym badaniem wykonanym pod mikroskopem elektronowym. Srebro Koloidalne Argentum200 ® zostało także pozytywnie zweryfikowane w szczegółowym badaniu dermatologicznym, które potwierdziło jego 100% bezpieczeństwo i wysoką skuteczność.

Argentum 200 nigdy nie było testowane na zwierzętach.

Ag SEM

Prawdziwe srebro koloidalne zdolne do niszczenia drobnoustrojów posiada charakterystyczny, żółty kolor. Wynika to z faktu, iż nanocząsteczki srebra zawieszone w roztworze wodnym silnie pochłaniają promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie widzialnym. Światło przechodząc przez roztwór srebra załamuje się i zmienia swoja barwę, jego kolor jest obserwowany jako żółty. Im większe stężenie cząstek wyrażone w skali ppm, tym
ciemniejszy kolor.

Mechanizm działania Srebra Koloidalnego Argentum200 ®

DZIAŁANIE BEZPOŚREDNIE

Polega na dezaktywacji, czyli uszkadzaniu struktury białek metabolicznych (enzymów) drobnoustrojów. Srebro koloidalne zakłóca ich normalne funkcjonowanie oraz dalszy rozwój, w wyniku czego chorobotwórcze drobnoustroje stają się nieszkodliwe dla człowieka.

DZIAŁANIE POŚREDNIE

opiera się na generowaniu rodników tlenowych, które niszczą DNA wewnątrz drobnoustrojów, dzięki czemu ich namnażanie zostaje zahamowane. Dla bakterii
i wirusów srebro koloidalne jest bezlitosnym i szybkim zabójcą, którego skuteczność działania jest porównywalna z antybiotykami.

kulkimale

Dowiedziono, że srebro koloidalne może niszczyć
około 650 chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów

Historia użycia Srebra Koloidalnego

Pierwsze znaleziska dotyczące stosowania srebra pojawiły się w Egipcie już w IV tysiącleciu p.n.e. Srebro było wówczas
stosowane w formie okładu przypominającego współczesną folię, którego zadaniem było odkażenie i przyśpieszenie procesu gojenia się ran.

W późniejszym czasie Egipscy medycy odkryli inne właściwości srebra i używali go do detoksykacji organizmu po zatruciu rtęcią oraz jako lekarstwo uśmierzające kaszel. Leczono nim także wrzody żołądka i inne zaburzenia układu pokarmowego.
W tym celu zanurzano srebrne sztaby w wodzie i tak sporządzony roztwór spożywano kilka razy dziennie.

Inne zastosowanie ‘wody srebrzanej’ odkryli starożytni Fenicjanie, którzy jako pierwsi zaczęli przechowywać wodę, wino oraz ocet w pojemnikach wykonanych ze srebra i dodatkowo wrzucali do środka srebrne monety. Zabezpieczało to płyny przed zepsuciem oraz pomagało zachować ich świeżość przez bardzo długi czas. Ze względu na brak alternatyw fenicki sposób przechowywania płynów został rozpowszechniony i stosowany w innych rejonach świata.

Z kolei starożytni Grecy i Rzymianie stosowali srebro dla ochrony organizmu przed bakteriami i infekcjami. Ranni żołnierze legionów rzymskich przykładali do ran czyste srebrne monety, które przyśpieszały proces gojenia.